ZNAJDUJEMY ICH, GDY SĄ JUŻ MARTWI #3 (SPRAWDŹ)

Tomasz Miecznikowski, BadLoopus: Dla jednych nie będzie trzymało się kupy, dla innych będzie strzałem w dziesiątkę – bo jak właściwie ująć w słowa i obrazy coś, co jest niepojęte? Jeśli to rzeczywiście Geores Malik przemienił się w gigantycznego boga – jak satysfakcjonująco wyjaśnić jak do tego doszło? W jaki sposób nastąpiło przemienienie? To po prostu zależy od naszej wrażliwości estetycznej (i jakiej jeszcze? Ontologicznej?) czy zaakceptujemy wyjaśnienie, które wykoncypował Al Ewing.

 

FUKUSHIMA (SPRAWDŹ)

Jarosław Drożdżewski, Paradoks: „Fukushima” jest komiksem ważnym i dobrym. Jego lektura nie tylko wstrząsa, ale też pokazuje skalę tragedii, z jaką mierzyli się Japończycy. Komiks będący ciekawą lekturą w żaden sposób tematu nie wyczerpuje, ale jest w pewien sposób oddanym hołdem dla bohaterów z Fukushimy. Zachęcam was do lektury a aby następnie poszerzyć swoją wiedzę, namawiam do obejrzenia dostępnego na jednej z platform streamingowych serialu „Dni”, który w bardzo podobnym stylu i klimacie ukazują te same zdarzenia w sposób wiele bardziej rozbudowany.

 

LASTMAN #10 (SPRAWDŹ)

Piotr Gołębiewski, Esensja: Do zamknięcia serii zostały zaledwie dwa tomy. Czas na wyciąganie asów z rękawa. Część dziesiąta stanowi niewątpliwie jeden z nich. Autorzy ponownie zaskakują kreatywnością. Choć pajęczyna wzajemnych relacji osób, które z początku spotkały się przypadkowo, wydaje się nieco naciągana, to jednak wreszcie widać, że wszystko stanowi zwartą całość i nie jest wymyślane na poczekaniu.

 

DEADLY CLASS #11 (SPRAWDŹ)

Maciej Baraniak, Poinformowani: Cóż, Deadly Class dobiega końca, a ten tom to początek końca. Początek udany, ale ja czekam od razu na kolejny tom, aby móc wydać oficjalny werdykt. Sprawdzajcie tę część, bo zdecydowanie dowozi, choć chusteczki trzymajcie na ostateczne zakończenie, bo wtedy przydadzą się najbardziej.

 

W GŁOWIE SHERLOCKA HOLMESA #2 (SPRAWDŹ)

Wojtek Boczoń, Blog o komiksach: Komiks jest pięknie zilustrowany. Tropem śledztwa wiedzie nas nić biegnąca przez poszczególne kadry komiksu. Benoit Dahan bawi się formą układając poszczególne plansze w najbardziej nieoczywiste kompozycje. A każda plansza to osobne dzieło sztuki. Mamy tu przekrój głowy Holmesa w formie domu, stylizowane mapy, czy kadry nawiązujące do XIX wiecznych folderów reklamowych. Ich układ jest niepowtarzalny, co oznacza że każda strona kryje za sobą nową niespodziankę.

 

DEPARTAMENT PRAWDY #3 (SPRAWDŹ)

Dobry Horror: Omawiany tom należy traktować, jako potrzebny do pogłębienia zaprezentowanego we wcześniejszych tomach Departamentu Prawdy świata album, który ma jeszcze bardziej wzbudzić w czytelnikach uczucie zagrożenia, oraz niesamowitości, które są nieodłączną częścią tej serii stworzonej przez Tyniona.

 

RIO (SPRAWDŹ)

Paradise with Books: Rio wpływa na emocje i ukazuje brutalną walkę o lepszy los. Louise Garcia i Corentin Rouge zdołali stworzyć opowieść przepełnioną agresją, nadzieją i cierpieniem, która zdoła wbić w fotel każdego czytelnika. Osoby poszukujące wciągającej i nietuzinkowej historii z wyrazistymi bohaterami oraz dynamiczną akcją odkryją, że Rio okaże się idealnym wyborem. Czy jesteście gotowi dołączyć do walki o wolność?