LADIES WITH GUNS (SPRAWDŹ)

Wojtek Boczoń, Blog o komiksach: “Ladies with Guns” to ciekawa historia, która wnosi powiew świeżości do klasycznego świata westernów. Przełamuje stereotypy i ukazuje inny punkt widzenia na realia Dzikiego Zachodu. Opowieść nie kończy się jednak na pierwszym tomie. Jak nietrudno się domyślić, awantura którą wywołają bohaterki ściągnie na nich gniew lokalnej społeczności.

 

FUKUSHIMA (SPRAWDŹ)

Sylwester Wilk, Czas na komiks: Bertrand Galic nieźle rozpisał emocje, nerwy puszczają, co jest całkowicie do zrozumienia w takiej sytuacji. Podziwia się też ludzi, którzy ryzykują życiem, aby zażegnać kryzys. 

 

ZNAJDUJEMY ICH, GDY SĄ JUŻ MARTWI #3 (SPRAWDŹ)

Tomasz Drozdowski, Movies Room: Znajdujemy ich, gdy są już martwi tom 3: Dusza to doskonałe zwieńczenie dobrej serii SF. Ewing znalazł złoty środek między hard SF i space operą, choć gdzieś tu zabrakło mi skupienia się na postaciach i głębszym ukazaniu wszechświata. Wszystko to jednak wynagradza rozmach i wizualna widowiskowość komiksu. Al Ewing świetnie zamknął swą serię, ale z pewnością nie zaszkodziłby jej jeszcze jeden tom, bo niebanalność tego SF jest wyjątkowa, zarówno pod względem fabularnym, jak i wizualnym.

 

GIANT DAYS #12 (SPRAWDŹ)

Michał Lipka, Książkarnia: Efekt tej zabawy jest taki, że śmiejemy się, że czujemy napięcie, że nawet potrafimy się wzruszyć. I przez cały czas jesteśmy ciekawi, co będzie dalej. Co zaraz się zdarzy, co nas jeszcze zaskoczy, a zaskakuje dużo. A przede wszystkim po prostu cieszymy się. Cieszymy, bo zarazem potrafi to poprawić humor, jak i coś w nas ruszyć. W końcu to życie, odbite w krzywym zwierciadle komedii, ale życie. I to świetnie uchwycone, przesadnie, ale z całym tym jego inwentarzem, który częściej daje nam po tyłku, niż nas głaszcze.

 

SZUMOWINA #3 (SPRAWDŹ)

Wojtek Boczoń, Blog o komiksach: Po lekturze trzeciego tomu, spojrzałem na „Szumowinę” w szerszym kontekście. Dziś mogę powiedzieć, że to całkiem niezła historia „super-hero” z politycznym podtekstem, która na pewno nie zostawia czytelnika obojętnym. Bez względu na to, czy patrzymy na nią przez pryzmat człowieka upadłego czy politycznych animozji. Oczywiście ukazana w przejaskrawiony, satyryczny sposób.

 

LASTMAN #10 (SPRAWDŹ)

Tomasz Drabik, Mechaniczna Kulturacja: Najnowszy tom Lastmana bardzo wyraźnie zwalnia tempo, jednak wciąż ma wiele do zaoferowania. Twórcy odkrywają kolejne karty, ale dają jasno do zrozumienia, że dużo się jeszcze wydarzy, nim poznamy całą historię. Czekamy więc z niecierpliwością na kolejne fabularne zawirowania i to co było mocną stroną, czyli sporą dawkę brutalnych i dynamicznych pojedynków.

 

DEADLY CLASS #11 (SPRAWDŹ)

Tomasz Miecznikowski, BadLoopus: Szalona jazda w “Deadly Class” ma swoje konsekwencje. Ta swoista apoteoza i zarazem dekonstrukcja/degradacja młodości to dziś bardzo popularny trend (vide seriale typu “Euforia”) i historia Remedera bardzo zgrabnie się w niego wpasowuje. Jego wizja jest przestylizowana z pełną autorską świadomością, bo to po prostu symboliczna próba uchwycenia ducha młodości, czyli czasu, kiedy człowiek wydaje się samemu sobie niezniszczalny, a jednocześnie jest najbardziej podatny na destrukcję.