DEADLY CLASS #12 (SPRAWDŹ)

Michał Lipka, Książkarnia: „Deadly Class” to kawał świetnej opowieści akcji starającej się – skutecznie zresztą – oddać estetykę, klimat i feeling tamtych lat. A że rzecz stoi i akcją, i klimatem, na tym się skupia, co wychodzi jej jak najbardziej na dobre. Co tu właściwie dużo mówić, wszystko jest takie, jakie być powinno – krwawe, brutalne, mroczne, ale jednocześnie lekkie, dynamiczne, z pewnym specyficznym poczuciem humoru.

 

LASTMAN #10 (SPRAWDŹ)

Michał Lipka, Książkarnia: Dobrze się to czyta, akcja jest konkretna, mamy urok, dzieje się tu sporo, klimat jest fajny, postacie nieźle w swej prostocie nakreślone. No wszystko, co być powinno, z tym, że w odróżnieniu od mang, prościej zilustrowane, ale za to z własnym charakterem i sznytem. Więc jak zwykle po wszystkim jestem zadowolony. i ciekawy jak to wszystko się skończy.

 

W GŁOWIE SHERLOCKA HOLMESA #2 (SPRAWDŹ)

Maciej Baraniak, Poinformowani: Sherlock Holmes to jedna z najlepszych serii na naszym rynku i zachęcam każdego, aby po nią sięgnął. Wizualne cudo, które ma również dobry scenariusz, więc finalnie dostajemy coś rewelacyjnego. Dla takich chwil jestem recenzentem, kiedy to mogę polecić nieco cichą premierę, ale na pewno zasługującą na to, aby nie przeszła bokiem.

 

PLOT HOLES (SPRAWDŹ)

Marek Adamkiewicz, Szortal: Byłem bardzo ciekawy, jak wypadnie „Plot Holes”, bo ostatnimi czasy Sean Murphy jest w naprawdę wysokiej formie (zarówno pisarskiej, jak i graficznej). Szanse na podtrzymanie dobrej passy były więc spore i finalnie okazało się, że oczekiwania zostały spełnione w stu procentach, bo dostaliśmy komiks twórczy i angażujący, który emanuje uwielbieniem dla popkultury. Lektura przyniosła mi sporo przyjemności i autentycznej frajdy.

 

DIUNA WODY KANLY (SPRAWDŹ)

Małgorzata Chudziak, Egzaltowana: Wody kanly to opowieść o słusznej zemście i determinacji, aby ją osiągnąć. To nie tylko kwestia honoru, ale także zwykłej sprawiedliwości. Sam plan kradzieży zbiornika z wodą jest dość prosty, ale niech was to nie zwiedzie! Gurney jest przygotowany również na okoliczność, kiedy wszystko nie pójdzie zgodnie z planem. Najbardziej zastanawiające jednak jest, ile osób będzie w stanie poświęcić, aby dopiąć swego. Czy zemsta za grabież całej planety może mieć zbyt wysoką cenę?

 

PEWNEGO RAZU WE FRANCJI (SPRAWDŹ)

Harry Raszczak, Konsolowe: Widać tu zalążki ciekawej i pasjonującej historii, która w dalszych latach została doceniona na festiwalach w Angoulême (nagroda dla najlepszej serii komiksowej w 2011 roku!) oraz w Brukseli (za najlepszy komiks francuski w latach 2009 i 2013). Pewnego razu we Francji wywalczył również nagrodę Prix Saint-Michel dla najlepszego scenariusza w roku 2008.

 

RIO (SPRAWDŹ)

Małgorzata Chudziak, Egzaltowana: Rio to ciekawa i wciągająca opowieść o chłopcu, który za szybko musiał stać się mężczyzną. Bohater stawiany jest w sytuacjach, z których nie ma wyjścia i dobrej odpowiedzi. Stara się pomóc bliskim i ich ochronić, ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Często historia jest przygnębiająca i brutalnie szczera. Rio to nie jest miłe miejsce, to ciągła walka o podstawowe prawa człowieka. Interesująca lektura dla każdego o miękkim serduszku.