LASTMAN #10 (SPRAWDŹ)

Jan Sławiński, Anonimowy Grzybiarz: Nie ma tu mowy o spadku jakości - i mówię to jako osoba, której bardziej do gustu przypadł “sezon pierwszy”, z małym Adrianem w roli głównej. To trochę jak w “Dragon Ballu” - “Zetka” jest super, bo wprowadza ikonicznych przeciwników w rodzaju Komórczaka, czy nowe pomysły (transformacja w Super Saiyanina), ale jednak brakowało mi w niej przygodowego klimatu i humoru znanego z pierwszych przygód Goku. I choć nowe tomy "Lastmana" połykam z przyjemnością, to brakuje mi tego odkrywania świata, które towarzyszyło pierwszym tomom. Mimo że zupełnie subiektywnie wcześniej bawiłem się lepiej, to nie będę kłamał - na razie żadna część serii mnie nie zawiodła i liczę, że finał również będzie satysfakcjonujący.

 

DEADLY CLASS #12 (SPRAWDŹ)

Małgorzata Chudziak, Egzaltowana: Deadly Class tom 11 to powrót historii na dobre tory, a jedyne co mam do zarzucenia to tempo opowieści. Na początku seria powoli opowiadała o przygodach, a każda grubsza akcja zajmowała ¾ albumu. Teraz znowu skaczemy po latach. Cały plan odzyskania przez Sayę wpływów to proste „zabijmy ich wszystkich i jakoś to będzie”. Liczyłam na bardziej rozbudowaną część jej historii! Ta bohaterka zasługuje na więcej, patrząc, jak jej historia była pieczołowicie budowana przez tyle czasu. Ponownie bardzo intryguje cliffhanger, zwłaszcza że jest tuż przed finałem serii.

 

COŚ ZABIJA DZIECIAKI #5 (SPRAWDŹ)

Gniazdo Szeptunów: Najfajniejsze na tym poziomie serii (ponad dwadzieścia zeszytów) jest sposób w jaki Tynion IV wykorzystuje naszą znajomość świata. I jak nią gra - vide Maskotki. Kapitalna rzecz. Czytać, nie zastanawiać się!

 

MONSTRESSA #7 (SPRAWDŹ)

Agnieszka Szady, Esensja: Jednym słowem, „Monstressa” to dopracowane dzieło, które można polecić miłośnikom nieco mroczniejszych przygód z domieszką magii. Fabuła jest niezwykle skomplikowana i wymaga uwagi przy czytaniu, bo każdy dymek może nieść kluczowe informacje. Mimo to czytelnicza satysfakcja jest warta wysiłku.

 

W GŁOWIE SHERLOCKA HOLMESA #2 (SPRAWDŹ)

Magdalena Kempna-Pieniążek, ArtPapier: Paradoks tkwiący w sercu „Sprawy skandalicznego biletu” polega na tym, że komiks, który za sprawą precyzyjnie skonstruowanych detali zachęca do jak najuważniejszego i jak najdłuższego patrzenia, równocześnie kwestionuje status wzroku jako zmysłu dającego dostęp do obiektywnej i prawdziwej wizji rzeczywistości. Być może zresztą właśnie w tym paradoksie tkwi źródło pomysłu na uczynienie serii „W głowie Sherlocka Holmesa” przygodą nie tylko wizualną, lecz także taktylną. 

 

PLOT HOLES (SPRAWDŹ)

Jakub Romaniak, Premiery książkowe: Plot Holes Seana Murphy’ego jest listem miłosnym autora do literatury i tego, co go ukształtowało. Jest to niezwykle przemyślane, kipiące emocjami oraz zaskakującymi zwrotami akcji dzieło. Każdy fan komiksu i innej literatury powinien je postawić na swojej półeczce. Gorąco polecamy!

 

PEWNEGO RAZU WE FRANCJI (SPRAWDŹ)

Jakub Romaniak, Poinformowani: Pewnego razu we Francji jest bardzo dobrze skrojonym komiksem historycznym. Biografia Joanovicia fascynuje i wciąga już od pierwszej strony. Poszatkowana linia fabularna może na początku sprawiać pewne trudności w odbiorze, ale naprawdę warto przełamać tą drobną niedogodność. Dzięki temu czytelnik będzie obcować z doskonałym i wciągającym komiksem o jednej z najbardziej niejednoznacznych postaci, jaka stąpała po tym ziemskim padole. Polecamy!