RAZ I NA ZAWSZE #3 (SPRAWDŹ)

Adam Ginel, Ustatkowany gracz: Historia nie dość, że nabiera jeszcze większego rozpędu, to serwuje twist, który zwyczajnie wgniata w fotel. Muszę przyznać, że Kieron Gillen ponownie konkretnie mnie zaskoczył. Na taki zwrot akcji w ogóle nie byłem gotowy – szacun! W brutalną walkę o losy świata świetnie wpasowują się wątki romantyczne, tak bardzo charakterystyczne dla legend arturiańskich.

 

W GŁOWIE SHERLOCKA HOLMESA #2 (SPRAWDŹ)

Tomasz Drozdowski, Movies Room: W głowie Sherlocka Holmesa to dwutomowa opowieść dla współczesnego czytelnika, zakochanego w wiktoriańskiej literaturze przygodowej, ale żywiącego się współczesną popkulturą. Autorzy są na tyle staranni, by oddać ducha epoki, ale też na tyle samodzielni, by zinterpretować go po swojemu. Czekam na ich dalsze posunięcia i mam nadzieję, że ten Sherlock pojawi się jeszcze na kartach komiksu.

 

PLOT HOLES (SPRAWDŹ)


Andrzej Ciszewski, Artpapier: Smakowita, autotematyczna opowieść, będąca listem miłosnym Seana Murphy’ego do (szeroko rozumianej) popkultury. Amerykański artysta serwuje z ducha epicką, skrzącą się od intertekstualnych smaczków (na poziomie dialogów, charakterystyki postaci, fabularnych zawirowań, ale i easter eggów poukrywanych w różnych zakątkach kadrów) narrację, w której gatunkowe konwencje zostały zmiksowane w gęstą, ale lekkostrawną papkę.

 

SWEET PAPRIKA #2 (SPRAWDŹ)

Piotr Gołębiewski, Esensja: W recenzji pierwszego odcinka „Sweet Papriki” chwaliłem ten tytuł za zgrabne połączenie frywolności z garścią niegłupich spostrzeżeń społecznych. Obiecałem też, że jeśli w kontynuacji poziom ten będzie utrzymany, zdecyduję się na przyznanie wyższej oceny procentowej ekstraktu. I tak właśnie będzie, ponieważ tom drugi jest jeszcze lepszy od poprzednika.

 

RIP #3 (SPRAWDŹ)

Paweł Ciołkiewicz, Paradoks: Twórcom serii nadal udaje się zaintrygować czytelnika. Opisują wprawdzie te same zdarzenia, które znamy już z poprzednich odsłon, ale wydobywają z nich nowe, często zaskakujące treści. Nie tylko bowiem śledzimy rozwój wypadków z innej perspektywy, ale dzięki poczynaniom tytułowego bohatera zaczynamy zwracać uwagę na nowe elementy.

 

PEWNEGO RAZU WE FRANCJI (SPRAWDŹ)

Paradise with Books: Pewnego razu we Francji przedstawia interesujące i dość nietypowe spojrzenie na sytuacje rozgrywające się w czasie wojny. Fabien Nury i Sylvain Vallee nakreślają losy tajemniczego człowieka, którego działania skłonią do licznych refleksji. Czytelnicy poszukujący niełatwej i poważnej lektury mogą śmiało sięgnąć po ten komiks. 

 

DEPARTAMENT PRAWDY #3 (SPRAWDŹ)

Tomasz Miecznikowski, BadLoopus: Widać, że Tynion IV świetnie się bawi komplikując swoją wizję, choć jest możliwość, że zbliża się do punktu granicznego wyznaczonego przez cierpliwość odbiorcy. Jeżeli dalej będzie motał w tej fabule, czytelnik w końcu się w niej zagubi i może nawet ją odpuści. Z drugiej strony, jest z pewnością grono, któremu takie prowadzenie historii odpowiada. I oni z podziękowaniem sprawdzą któreś już z kolei drugie dno, które mieści w sobie “Departament Prawdy”.