BOSKA KOMEDIA OSCARA WILDE'A (SPRAWDŹ)

Radosław Frosztęga, PopKulturowy Kociołek: Nietuzinkowa dawka komiksu biograficznego, który w mocno teatralnej formie stara się zaintrygować odbiorcę i ukazać mu złożoność ostatnich lat życia Oscara Wilde’a.

Marcin Przybyłek: Rzadko zdarza mi się odczuwać wdzięczność dla autora za jego dzieło. Po lekturze "Boskiej komedii Oscara Wilde'a" nawiedziło mnie to uczucie i chociaż wiem, że pan de Isusi nie przeczyta tych słów, niech mi będzie wolno powiedzieć: "Dziękuję, mistrzu".

 

MASKA #1 (SPRAWDŹ)

Tomasz Miecznikowski, BadLoopus: Bardzo dobrze, że Non Stop Comics zaryzykował i wydał coś, co na pierwszy rzut oka może kojarzyć się z odgrzewanym, komiksowym kotletem, a w rzeczywistości okazuje się diamentem z wieloma, jakże pożądanymi skazami, bo to właśnie one czynią go tym bardziej wyjątkowym na tle innych komiksów i to nie tylko z tamtego okresu. 

Józek Śliwiński, gameplay: "Maska" nie jest komiksem dla każdego. To brutalna, szalona jazda bez trzymanki w stylu "Lobo". Niemniej, tym którzy cenią tego rodzaju rozrywkę, spodoba się bardzo. Komiksów, które odwołują się do mrocznej strony ludzkiej natury, robią to z polotem, fantazją i profesjonalizmem, nie ukazuje się wiele. Ten zaś jest jednym z najlepszych w swoim rodzaju.

 

PACJENT (SPRAWDŹ)

Piotr Pocztarek, Movies Room: Mamy do czynienia z naprawdę dobrym komiksem, który idealnie sprawdziłby się jako podstawa scenariusza pod nerwowy, trzymający w napięciu thriller. Sobie i Wam życzę, żebyśmy kiedyś zobaczyli go na wielkim ekranie – póki co zalecam sięgnąć po ten album.

 

HEAD LOPPER #4 (SPRAWDŹ)

 

DIUNA #1 (SPRAWDŹ)


Po drugiej stronie okładki: Prequel samej „Diuny” to coś na co naprawdę czekałam. Komiks, jaki serwuje nam wydawnictwo Non Stop Comics jest pięknym dopełnieniem świata, który stworzył Frank Herbert. I nie potrzeba hype'u na książkę, film, czy komiks z tym tytułem. To wszystko broni się samo.

 

ZNAJDUJEMY ICH, GDY SĄ JUŻ MARTWI #1 (SPRAWDŹ)

Adam Ginel, Ustatkowany gracz: Pomysły Ewinga są świetne, a sama opowieść poprowadzona jest bardzo sprawnie. Komiks Znajdujemy ich, gdy są już martwi to świetna propozycja dla ludzi o otwartych umysłach, nie bojących się podejmowania odważnych tematów.

 

DEADLY CLASS #7 (SPRAWDŹ)

Piotr Gołębiewski, Esensja: Mocny, świetnie narysowany i fascynujący komiks, który śmiało można porównać do pamiętnego, czwartego tomu serii, w którym śledziliśmy polowanie na pierwszoroczniaków. Tu również nie możemy być pewni, kto przeżyje, a zakończenie pozostawia nas z szeroko rozwartymi ustami.

 

WEATHERMAN #2 (SPRAWDŹ)

Przemek Pawełek: Pierwszy tom był bliższy serialowi Cowboy Bebop, drugi tom to bardziej Cowboy Bebop the Movie. Szczerze wierzę w to, że cykl nie skończy na poziomie Netflixa, bo jest solidnie.

 

11 WRZEŚNIA (SPRAWDŹ)

Adam Ginel, Ustatkowany gracz: Przeczytaj ten komiks. A potem daj go do przeczytania jak największej liczbie osób. I nie zapomnij polecić go znajomym. A już na pewno daj go swoim dzieciom, jeśli są nastolatkami, lub poczekaj na właściwy moment, jeżeli są zbyt młode. Komiks Dzień, w którym runął świat to publikacja wyjątkowa. Wydawnictwo Non Stop Comics ma w swoim katalogu tytuł, który po prostu musisz przeczytać. Polecam!