DIUNA #2 (SPRAWDŹ)

Maciej Baraniak, Poinformowani: To gratka dla fanów Diuny, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o tym świecie, ale również zachwycą się tutaj miłośnicy dobrego sci-fi, chcący znaleźć coś bardziej kolorowego od oryginalnej opowieści o piasku. Przez swoją odmienność, ale zarazem spójność z oryginalną powieścią, jest to komiks niezwykły i przez to serdecznie mogę go dalej polecać, a osobiście nie mogę doczekać się finału.

Tomasz Drozdowski, Movies Room: Może i Diuna: Ród Atrydów tom 2 jest prequelem, ale czytając wszystko chronologicznie nie zniechęcicie się do dalszych powieści, gdzie pierwsze skrzypce gra Paul Atryda. Doradziłbym nawet taki sposób czytania, bo unikniecie dzięki temu dywagacji na temat różnic między tym, co napisał Frank Herbert, a co stworzyli jego następcy. A przygoda pochłonie was równie gładko jak czerw pustyni.

 

DEPARTAMENT PRAWDY #1 (SPRAWDŹ)

Adam Ginel, Ustatkowany gracz: Wydawnictwo Non Stop Comics rozpoczęło rok na ostro. Czekam z niecierpliwością na maj, w którym – zgodnie z zapowiedzią – ukaże się drugi tom. Dawno nie miałem okazji do przeczytania tak elektryzującej opowieści. Jeśli lubisz mocne historie, o których myślisz na długo po ich poznaniu, komiks Departament Prawdy powinien trafić na Twoją listę planowanych w najbliższym czasie zakupów. Polecam!

Kamil Śmiałkowski, Człowiek z popkultury: Świetna nowa seria od Jamesa Tyniona IV (tegoż samego co pisze „Coś zabija dzieciaki”). Tym razem znalazł sobie jeszcze bardziej zakręconego rysownika i wspólnie opowiadają o konspiracjach i teoriach spiskowych. I to jak!

 

MERCY #2 (SPRAWDŹ)

Paradise with Books: Mercy to historia, która zdołała mnie rozkochać w niezwykle dramatycznych losach, pięknych rysunkach, ale także oryginalności opowieści Lady Hellaine. Mirka Andolfo zakończyła tę serię w dość nietypowy sposób, ponieważ większość wątków pozostawiła więcej pytań niż odpowiedzi. Po raz pierwszy mam jednak wrażenie, że to w zupełności wystarczy i lepiej pozostawić pewne kwestie wyobraźni czytelnika.

 

MASKA #1 (SPRAWDŹ)

Mechaniczna Kulturacja: Maska Omnibus jest warta każdej wydanej złotówki. Mamy twardą solidną oprawę ze świetną grafiką, która perfekcyjnie prezentuje się na półce. Warto dodać że Non Stop Comics szykują dalszą kontynuację – więc na pewno nie będziecie rozczarowani!

Po drugiej stronie okładki: „Maska” to pozycja także dla fana ekranizacji, choć fakt... nie ma tu Jima Carreya, ale też jest całkiem zwariowanie i sympatycznie. Fani totalnej rozwałki, juchy lejącej się w każdej możliwej chwili i po prostu rozrywki będą podczas lektury tego komiksu na pewno zadowoleni. Czekam na drugi tom, a raczej drugi omnibus tego komiksu, bo naprawdę warto. 

 

HEAD LOPPER #4 (SPRAWDŹ)

Tomasz Miecznikowski, BadLoopus: To już czwarty tom, a wciąż nie czujemy fabularnego zmęczenia i z dużym zaangażowaniem podążamy za tą historią. I choć znowu przyjdzie pewnie nam czekać na jej kolejny rozdział cały rok, to na deser dostajemy zgrabną, dodatkową opowieść z przeszłości Norgala, kiedy to musiał zagłębić się w trzewiach jednego ze swoich potężnych przeciwników, by przeżyć tam zaskakujące przygody.

 

BOSKA KOMEDIA OSCARA WILDE'A (SPRAWDŹ)

Tomasz Miecznikowski, BadLoopus: Mamy tu do czynienia z niebanalną, autorską biografią, starającą się dać czytelnikowi wizję człowieka, który przekroczył już pewną granicę i pogodzony z losem idzie prosto w objęcia śmierci. Dopiero ona przyniesie mu w końcu ukojenie od znojów ludzkiego żywota, które czasem wygląda – jeśli przypomnimy sobie tytuł komiksu – niczym wędrówka przez kolejne kręgi piekła u Dantego. Smutne, ale też w jakiś sposób piękne – a wszystko dzięki spojrzeniu zafascynowanego postacią Wilde'a innego artysty.

 

PACJENT (SPRAWDŹ)

Marcin Martyniuk, Game Exe: "Pacjent" już na starcie nie ma łatwego życia na rynku komiksowym, trudno bowiem oceniać ten tytuł bez porównania do znakomitych "Dni, których nie znamy". I chociaż drugi komiks Le Bouchera wydany w Polsce nie może równać się z debiutem artysty, to i tak dostajemy bardzo udany, wciągający thriller psychologiczny.

 

DEADLY CLASS #7 (SPRAWDŹ)

Balint Lengyel, Poltergeist: Kolejny tom Deadly Class oferuje mnóstwo emocji oraz świetnej rozrywki, co chyba jest najważniejszym podsumowaniem opowieści. Niezależnie od sympatii i antypatii względem poszczególnych postaci, każdy czytelnik pozna dalsze perypetie swojego ulubieńca oraz doświadczy uczucia polowania na własnej skórze. Co najważniejsze, Remender jasno daje znać, że głowę nadal ma pełną pomysłów, a to jest jak najlepszy prognostyk na następne tomy.

 

ZNAJDUJEMY ICH, GDY SĄ JUŻ MARTWI #1 (SPRAWDŹ)

Filip Chrzuszcz, Ostatnia Tawerna: Komiks wydany przez Non Stop Comics to świetny materiał do rozpalenia czytelniczych ambicji i chęci sięgnięcia po więcej. Nominowana do Eisnera seria odnajdzie w Polsce swoje grono odbiorców, szczególnie dzięki świetnemu tłumaczeniu Pawła Bulskiego. Z pewnością zapoznam się z drugim tomem, bo Ewing skutecznie rozpalił moją ciekawość.