Zapraszamy na tegoroczny Festiwal Komiksowa Warszawa, który odbędzie się w dniach 23-26 maja, w ramach Warszawskich Targów Książki.

Jeden z dwóch największych festiwali komiksowych w Polsce i najważniejsza impreza komiksowa w stolicy. Organizowana nieprzerwanie od 2010 roku Komiksowa Warszawa co roku gromadzi tysiące fanów oraz wielu gości, zarówno z Polski jak i zagranicy. Od 2011 roku festiwal organizowany jest we współpracy z Warszawskimi Targami Książki, a od 2013 roku odbywa się na stołecznym stadionie PGE Narodowym.

Celem imprezy jest zainteresowanie komiksem osoby, które z tą formą sztuki nie miały do tej pory wiele wspólnego. Dlatego też Komiksowa Warszawa to nie tylko giełda komiksów, ale przede wszystkim spotkania z twórcami i ekspertami, panele dyskusyjne, sesje autografów, warsztaty dla dzieci, czytelnia komiksowa i wystawy. Przy okazji festiwalu organizowana jest gala wręczenia nagród Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego dla najlepszych albumów i twórców roku. Tej ostatniej towarzyszy huczne afterparty od zawsze uznawane przez gości za jeden z najważniejszych punktów programu imprezy.

W tym roku nasze stoiska znajdziecie aż w trzech sektorach: 76/C, 303/G, 3/Z (promenada zewnętrzna). Zapraszamy. 

 

Szczegóły imprezy dostępne są na facebookowym wydarzeniu i stronie organizatora.