Historia dowodzi, że kobiety to nie tylko kruche i bezbronne stworzenia, którymi trzeba się opiekować i zapewnić im byt. Kleopatra, Joanna D’Arc, Katarzyna II, Victoria Windsor i Margaret Thacher to tylko drobny przykład pań twardych, bezkompromisowych i niebezpiecznych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przyglądamy się kilku komiksowym seriom, w których znajdziecie nieugięte przedstawicielki płci powabnej.

Tank Girl

Tank Girl z szalonym błyskiem w oku sieje zniszczenie tak, jak tylko ona potrafi. Dołącz do naszej ulubionej wariatki na drodze poznaczonej demolką, absurdalnymi przygodami i zleceniami, jakich nie podjąłby się nikt inny. W bogatym CV bohaterki obok zawodu „łowczyni nagród” znajdzie się między innymi dostarczenie pewnej tajemniczej przesyłki prezydentowi Australii czy… bokserskie walki kangurów. A to dopiero początek. (w naszym sklepie dostępny jest tom 1 i tom 2)

Rat Queens

Oto fantasy na jakie czekaliście! Co się stanie gdy połączymy Buffy z Tank Girl, rozmnożymy i umieścimy w świecie „Władcy Pierścieni”? Powstaną Rat Queens, czyli pijące na umór, brutalne i wulgarne panny do wynajęcia, za złoto lub gorzałę eliminujące wszelkie okoliczne abominacje. Epicka, mroczna, pełna czarnego humoru seria fantasy, w której zakochacie się bez pamięci.  (w naszym sklepie dostępny jest tom 1 i tom 2)

Monstressa

Umiejscowiona w alternatrywnej rzeczywistości matriarchalnej Azji roku 1900, steampunkowa opowieść z elementami art-deco. „Monstress” to historia nastolatki próbującej radzić sobie z wojenną traumą i dzielącej psychiczną więź z tajemniczym monstrum. To więź, która na zawsze zmieni życie obojga bohaterów.”Monstress” to jedna z najbardziej pomysłowych i odważnych serii komiksowych ostatnich lat. (w naszym sklepie dostępny jest tom 1 i tom 2)

Giant Days

Życie w akademiku do lekkich nie należy, a dotrwanie do najbliższego lata stanowi wyzwanie. Przekonają się o tym trzy zaprzyjaźnione studentki i bohaterki komiksu „Giant Days” autorstwa Johna Allisona. Dziewczyny chcą odkryć siebie na nowo, ale w obliczu studenckich pokus nie będzie to łatwe zadanie. Trzymacie w rękach zbiór przezabawnych i uroczych historyjek, będących w istocie okruchami życia przeniesionymi na plansze komiksu. (w naszym sklepie dostępny jest tom 1 i tom 2)

Paper Girls

„Paper Girls” to unikatowa mieszanka kultowego dramatu Roba Reinera, „Stań przy mnie” z „Wojną światów” H.G. Wellsa, której bohaterkami są cztery dwunastoletnie roznosicielki gazet. Brian K. Vaughan (Saga, Lost: Zagubieni) napisał wciągającą, nostalgiczną opowieść zakorzenioną w latach 80., traktującą o trudach dorastania i ostatnich dniach prawdziwego dzieciństwa, a narysował ją Cliff Chiang, który nadał jej unikalnego uroku. (w naszym sklepie dostępny jest tom 1 i tom 2)

Odrodzenie

W „Odrodzeniu” Tim Seeley łączy kryminał z fantastyką, rozrywkę z wielowątkową, rozbudowaną fabułą, makabrę z rodzinnym i społecznym dramatem oraz czarnym humorem. Spiętrzające się zagadki i małomiasteczkowa atmosfera niczym z prozy Stephena Kinga i serialu „Twin Peaks”, w połączeniu z galerią nietuzinkowych bohaterów i niecodziennie ogranym motywem zombie, dają piorunujący efekt, który dodatkowo potęgują wyśmienite rysunki Mike’a Nortona. Wiejskie noir z prawdziwego zdarzenia. (w naszym sklepie dostępny jest tom 1 i tom 2)

Wbrew Naturze

Oto świat antropomorficznych zwierząt. Nie jest to jednak bajka dla grzecznych dzieci, a skomplikowane środowisko pełne odcieni szarości, ale też niezwykle zmysłowe i przesycone erotyką. Contro Natura to historia Leslie, prostej świnki, która nie cierpi swojej pracy, ale za to uwielbia sushi. Ta zwykła dziewczyna zostanie wciśnięta w tryby machiny, której nie powstydziliby się George Orwell i Aldous Huxley. Wszystko to napisane, zilustrowane i pokolorowane przez Mirkę Andolfo. (w naszym sklepie dostępny jest tom 1, a tom drugi ukaże się w maju 2018)

Motor Crush

Za dnia Domino Swift rywalizuje na torze i walczy o pozycję mistrza. Kiedy jednak zapada zmrok, bierze się za bary z konkurencyjnymi gangami motocyklowymi w walce o dostęp do podkręcającego silnik „mechanicznego narkotyku”, znanego jako Crush. Za serię odpowiadają ludzie, którzy przywrócili Batgirl do łask – Babs Tarr, Cameron Stewart i Brenden Fletcher. Niech róż Was nie zwiedzie. To pozycja dla wszystkich miłośników dobrych historii i ryku motocyklowego silnika. (w naszym sklepie dostępny jest tom 1)

Bitch Planet

Robert Kirkman (Żywe Trupy) powiedział o “Bitch Planet”, że to najlepszykomiks od Image w 2014 roku. Trudno się z nim nie zgodzić. Kelly Sue DeConnick opowiada historię kobiecych gangów formujących się w więzieniach, osadza ją w dekoracjach science fiction i stylistyce filmów exploitation. Tworzy zmyślną fantastykę socjologiczną, bezkompromisową, ostro napisaną, silnie oddziałującą na emocje i podaną w egzotycznym grindhouse’owym opakowaniu. (w naszym sklepie dostępny jest tom 1 i tom 2)

I Hate Fairyland

Gertruda nienawidzi baśniowej krainy. Zaklęta w ciele sześciolatki od ponad trzech dekad nie jest w stanie wydostać się z tego miejsca i wrócić do siebie. Daje upust zżerającej ją frustracji wymachując i rąbiąc gigantycznym toporem w trakcie krwawych i brutalnych podróży po magicznym świecie. Oto pełne akcji, czarnego humoru i nieuzasadnionej przemocy fantasy z bohaterką łączącą w sobie cechy Tank Girl i Lobo, w świecie będącym mieszanką „Adventure Time” i „Alicji w Krainie Czarów”. (w naszym sklepie dostępny jest tom 1 i tom 2)

She Wolf

„She Wolf” proponuje surrealistyczne podejście do horroru. Komiks opowiada historię dziewczyny wierzącej, że ugryzł ją wilkołak. Zaczyna śnić koszmary, które z czasem wpływają na rzeczywistość za dnia. Przyjaciele i rodzina pomagają odnaleźć bohaterce klucze do kolejnych stadiów transformacji poprzez własne doświadczenia z likantropią i czarami… (w naszym sklepie dostępny jest tom 1 i tom 2)

Snotgirl

Sukces, zadowolenie i jeszcze raz sukces. Takie życie posiada główna bohaterka „Snotgirl”, Lottie Person. A przynajmniej przekonuje o tym czytelników swego bloga modowego. Bo tak naprawdę wszystko idzie źle. Otacza się okropnymi ludźmi, facet zostawił ją dla młodszej, a w dodatku alergie wymknęły się spod kontroli. „Snotgirl” to przebojowa, dowcipna seria obyczajowa Bryana Lee O’Malleya (Scott Pilgrim) z ilustracjami debiutującej Leslie Hung. (w naszym sklepie dostępny jest tom 1)