Seria Ricka RemenderaWesa Craiga opowiada o najbrutalniejszej szkole średniej na świecie, Kings Dominion. Trenuje ona zawodowych zabójców, a jej uczniami są dzieciaki z przeróżnych środowisk i rodzin kryminalnych posiadających wielopokoleniowe tradycje skrytobójcze. Jednym z najbardziej wyeksponowanych miejsc tej wiktoriańskiej budowli jest ogromny cmentarz. Spoczywają na nim uczniowie, którym nie udało się zaliczyć egzaminów końcowych. Bowiem śmierć jest zwykłą codziennością tej placówki i wpisana jest w koszty edukacji.

Do Kings Dominion trafia Marcus Lopez Arguello, osierocony chłopak z ulicy, który nie ma żadnych powiązań kryminalnych przez co staje się wyrzutkiem zdanym na siebie. Innym, ale bardziej przykrym dla niego problemem jest fakt, że posiada sumienie, co znacznie utrudnia mu naukę sztuki zabójstw. Tak więc każdy dzień spędzony w Kings Dominion to nie tylko walka o przetrwanie ale też walka z samym sobą. Nie mniej uda mu się zawrzeć kilka bardzo ciekawych i nietypowych znajomości, a także wykrzesać iskry w sercach kilku dziewczyn.

Akcja serii rozgrywa się pod koniec lat 80., za czasów prezydentury Ronalda Reagana i przepełniona jest muzyką i popkulturą tamtej dekady. Ale też wątkami autobiograficznymi. Rick Remender, który w tym okresie często zmieniał szkoły ze względu na przeprowadzki, był klasycznym przykładem outsidera, obracającego się w szemranym towarzystwie i muszącego oswoić się z przemocą. “To dlatego postanowiłem opisać te czasy i wrażenie, jakie wywarło na mnie liceum oraz całą tą przemoc. Chciałem oddać tę wredność, tragedię, ostracyzm i alienację, dołożyć poczucie rzeczywistego zagrożenia, pokazać jak w soczewce, czym było moje dorastanie” - pisał w posłowiu do pierwszego tomu.

“Deadly Class” jest zatem opowieścią o dorastaniu i radzeniu sobie z trudami rzeczywistości, ale przefiltrowaną przez solidny dreszcz emocji i dynamiczną akcję, wybitnie rozrysowaną przez Wesa Craiga.

 

Do tej pory Non Stop Comics wydało trzy tomy “Deadly Class”, a kolejne już w przyszłym roku. W USA seria wciąż ma status kontynuowanej.