LADIES WITH GUNS (SPRAWDŹ)

Agata Rosińska, ProAnima: Bardzo spodobał mi się pomysł o losach pięciu kobiet, idących przez dziki kraj ramię w ramię. Każda z nich jest inna, ale wnosi coś ciekawego do opowieści. Same nie mogłyby funkcjonować, ale razem tworzą wybuchową mieszankę, na którą trzeba uważać. Polubiłam bohaterki, ale ubolewam, że nie każda otrzymała tyle samo “czasu” na rozwinięcie swojego wątku. Jednak liczne retrospekcje pozwalają odkryć trochę z poprzedniego życia kobiet.

 

GIANT DAYS #12 (SPRAWDŹ)

Michał Lipka, Książkarnia: Każdy, kto lubi takie komedie obyczajowe, gdzie wydarzyć może się wszystko – łącznie z tym, co niemożliwe – powinien serię poznać. Świetna rzecz, do której chce się wracać.

 

FALCONSPEARE (SPRAWDŹ)

Marcin Knyszyński, Esensja: „Falconspeare”, podobnie jak dwa pierwsze komiksy Warwicka Johnsona-Cadwella, to fabularna miniaturka, rzecz do przeczytania w dwadzieścia minut, choć warto poświęcić przynajmniej dwa razy tyle na uważną analizę sfery graficznej, bo można tam znaleźć naprawdę ciekawe rzeczy.

 

PEWNEGO RAZU WE FRANCJI #3 (SPRAWDŹ)

Retro komiks: Kiedy przed blisko rokiem sięgnąłem po pierwszy tom serii "Pewnego razu we Francji" traktowałem tą opowieść po prostu w kategoriach dobrego komiksu obyczajowo-historycznego. Historia Josepha Joanovicia zapowiadała się ciekawie - w końcu mówimy o ciekawym człowieku - ale nie liczyłem na wielkie fajerwerski a tym bardziej nie sądziłem, że będę do niej wracał. Dzisiaj wiem, że będę. Nie teraz, nie zaraz ale za jakiś czas na pewno. "Pewnego razu we Francji" to komiks zasługujący aby o nim pamiętać.

 

RAZ I NA ZAWSZE #4 (SPRAWDŹ)

Józef Śliwiński, Freshmag: „Raz & na zawsze” pozostaje jedną z najciekawszych obecnie ukazujących się serii fantasy. Choć na łamach tomu sytuacja bohaterów nie zmienia się radykalnie, to nie możemy narzekać na brak akcji czy nowych pomysłów. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.