47 STRUN (SPRAWDŹ)

Michał Chudoliński, Swipeto: Le Boucher doskonale wie, jak przykuć uwagę czytelnika i wykorzystuje dobrze rozwiązania fabularne tak, aby chciało się doczytać komiks do samego końca. Pomimo swej lapidarności i skupienia na wizualności mamy do czynienia z nader złożoną opowieścią, która dzieje się równolegle na kilku poziomach. A sam fakt, że pierwszy tom kończy się nieprawdopodobnym cliffhangerem, sprawia, że nie mogę się doczekać zwieńczenia tej historii.

 

RIP #2 (SPRAWDŹ)

Tomasz Drozdowski, Movies Room: "RIP tom 2: Maurice – Muchy zawsze lgną do ścierwa" to album mroczny, pełen codziennej, przytłaczającej beznadziei. Ale Maurice to bohater zupełnie inny niż Derrick. Jakkolwiek to nie zabrzmi, szlachetniejszy, trzymający się co prawda pewnych pokracznych zasad. I może dlatego ten tom jest lżejszy, mniej szokujący niż pierwsza część cyklu. Gaet’s zaczyna odsłaniać karty i jestem pewien, że każdy jego kolejny ruch będzie zaskakujący. Trzeci album skupi się na postaci zamordowanego policyjnego tajniaka Ahmeda, który dotąd wydaje się największą tajemnicą wśród członków trupiarskiej ekipy.

 

W GŁOWIE SHERLOCKA HOLMESA #1 (SPRAWDŹ)

Jagoda Wochlik, Szortal: „W głowie Sherlocka Holmesa” to komiks, który w bardzo ciekawy sposób ukazuje proces dedukcji. Myśli Holmesa zostają porównane do poddasza, po którym detektyw chodzi i, rozmawiając sam ze sobą, omawia poszlaki, wyciąga wnioski. Tu zajrzy „na półkę” ze swoją botaniczną wiedzą, tam poszpera w „szufladce” z mapą miasta. Trzeba przyznać, że dedukcja w komiksie jest niezwykle interesująca – zarówno scenariuszowo, jak i graficznie.

 

RIO (SPRAWDŹ)

Józek Śliwiński, FreshMag: "RIO" pozwala spojrzeć na Rio de Janeiro z perspektywy brudnych ulic i społecznych niesprawiedliwości. Zarówno scenarzystka, jak i rysownik zaprezentowali niezwykle wysoki poziom. W czterech tomach zamknięto pełnowymiarową sagę, na którą składa się żywot brazylijskiego gangstera. Wszystko to przekłada się na lekturę, która dostarcza prawdziwej, czytelniczej satysfakcji.

 

DIUNA #4 (SPRAWDŹ)

Tomasz Drabik, Mechaniczna Kulturacja: Diuna. Opowieści z Arrakin może nie jest komiksem z najwyższej półki i nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale to przyzwoita opowieść przeznaczona dla fanów twórczości Franka Herberta i jego fantastycznego uniwersum. Można na chwilę przenieść się do tego świata i spędzić w nim przyjemnie czas.

 

DEADLY CLASS #9 (SPRAWDŹ)

Gniazdo Szeptunów: W tomie pt. "Maszynka do kości" znajdziemy kilka naprawdę targających bebechami momentów, a końcówka??? Ależ ja czekam na tom numer 10. To się nazywa cliffhanger. Czy raczej (co by było po polsku) "szarpi-spust". Tak - bardzo polecam Wam tę serię. Nadal. Moim zdaniem z tomu na tom jest coraz lepsza.

 

ZNAJDUJEMY ICH, GDY SĄ JUŻ MARTWI #2 (SPRAWDŹ)

Kamil Śmiałkowski, Człowiek z popkultury: Spory interwał czasowy powoduje, że nawet clifhanger z końca pierwszego tomu ładnie się wchłonął i ten jest w sumie opowieścią o czymś innym. I moim zdaniem ciekawszym niż tom pierwszy, bo ten album to mocna i ciekawa opowieść o tym jak powstają i rezonują religie. Jak narasta wokół nich cały nalot instytucji kościoła, jak umiejętnie ludzie potrafią tym sterować. Przynajmniej niektórzy. A inni wręcz przeciwnie.