DIE #3 (SPRAWDŹ)

Tomasz Drozdowski, Movies Room: Choć gatunek fantasy już od dawna nie snuje infantylnych opowiastek o smokach i elfach, to Die dokłada kolejną cegiełkę do jego rozbudowy. Co nie oznacza, że autor nie czerpie z jego klasycznych wyobrażeń śmiało i bez cienia wstydu. Nie chodzi wyłącznie o odbicia wielkich pisarzy czy charakterystycznych dla gatunku akcesoriów, a ideę drogi bohaterów. Ich największymi przeciwnikami nie są Wielkie Prusy, mściwe wampiry, hybrydy czy nawet oni sami. Problemem jest ponowne wejście na ścieżkę, która wydawała się jedynie koszmarem z przeszłości i pogodzenie nowej przygody z szarym życiem, które w tym albumie nie wydaje się już tak odrębne.

 

FEAR AGENT #4 (SPRAWDŹ)

Janusz Samborski, BETONiarka: Fear Agent – tom 4 to solidna dawka awanturniczych opowiadań science fiction, która spodoba się fanom gatunku. Natomiast fani serii mają świetną okazję by raz jeszcze zanurzyć się w fascynującym uniwersum wykreowanym przez Ricka Remendera. Polecam!

 

LASTMAN #7 (SPRAWDŹ)

Piotr Pocztarek, Movies Room: Jeśli macie ochotę na prostą, ale nie prostacką opowieść, w której przede wszystkim liczy się nie kunszt fabularny czy rysowniczy, a to, by ten wózek jechał coraz szybciej do przodu mimo przeładowania, to LastMan tom 7 Wam to zapewni. Jeśli jesteście stałymi czytelnikami serii od Non Stop Comics, to nie muszę Was namawiać do kontynuowania lektury, ale jeśli z jakiegokolwiek powodu odpuściliście sobie tę historię, to teraz jest świetny moment, żeby zrewidować poglądy i do niej wrócić.

 

RAZ & NA ZAWSZE #1 (SPRAWDŹ)

Małgorzata Chudziak, Egzaltowana: Cieszę się, że zapoznałam się z tą wykrzywioną wersją klasycznej historii. Jest ona o tyle różna od oryginału, że zaskakująco świeża. Rodzinna drama i walka z potworami bardzo dobrze się uzupełniają. Akcja jest wartka i czasami mogłaby się zatrzymać i nieco rozwinąć pewne wątki, niemniej historia wciąga i nie powinniście żałować, jeśli po nią sięgnięcie. Czekam na kontynuację!

Józek Śliwiński, Gameplay: "Raz & na zawsze" jest kolejną, nową serią od Non Stop Comics, której następnych tomów będę oczekiwał z wytęsknieniem. Dostarcza rozrywki na znakomitym poziomie. Zgrabnie bawi się konwencją fantasy, w której współczesna rzeczywistość miesza się ze światem arturiańskich legend. Dla miłośników fantasy pozycja obowiązkowa.

Tomasz Drabik, Mechaniczna Kulturacja: Raz i na zawsze to rozrywka pierwszego sortu. Pozytywnie zaskakuje i oferuje kilkadziesiąt minut świetnej zabawy, w której łączy klasyczne legendy arturiańskie z walką o władzę. Świetny, mroczny klimat tylko podsyca atmosferę, w której czytelnik całkowicie się zatraca. Czekamy więc na kolejne tomy.

 

SZUMOWINA #1 (SPRAWDŹ)

Tomasz Drabik, Mechaniczna Kulturacja: Szumowina to historia, w którą trzeba się wgryźć. Na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Jest to totalna jazda po bandzie bez jakichkolwiek ograniczeń. Powiedziałbym nawet, że Remender w kilku miejscach przekracza granice dobrego smaku. Komiks przeznaczony tylko dla dorosłych czytelników.

Wojciech Tarczyński, Stare Konie: Jeśli potrzebujesz totalnie wyluzowanego komiksu, przy którym zapomnisz o całym świecie, to zainteresuj się tym albumem. Momentami wskaźnik "cringu" wywala ponad skale (tutaj wstawcie GIFa z Stanleyem z "The Office") ale po prostu fajnie jest czasami przeczytać taką luźną historyjkę dla dorosłych.

 

DEPARTAMENT PRAWDY #1 (SPRAWDŹ)

Józek Śliwiński, Gameplay: "Departament Prawdy" jest diabelnie wciągającą serią opartą na mocnym pomyśle i zjawiskowo zilustrowaną. Jako swoisty komentarz dotyczący zyskujących na popularności antysystemowych frakcjakcji jest też wyjątkowo aktualny. To komiks mocny, a przy tym świetnie zrealizowany.

Andrzej Ciszewski, ArtPapier: „Koniec świata” to komiks przewrotny, prowokacyjny, wykraczający poza sferę przyjemnej, jednorazowej rozrywki. Jeśli „The Black Monday Murders” podbiły wasze serca, wizyta w „Departamencie prawdy” was zachwyci.

 

DIUNA #2 (SPRAWDŹ)

Janusz Samborski, BETONiarka: Fani adaptacji filmowych lub książek Franka Herberta z całą pewnością powinni sięgnąć po ich prequele w formie komiksów. Wyklarują one Wam pewne wątki i pozwolą lepiej zrozumieć tło fabularne Diuny. Polecam!