MERCY #2 (SPRAWDŹ)

Radosław Frosztęga, PopKulturowy Kociołek: Mercy #3 jest więc świetnym zwieńczeniem bardzo dobrej serii, która zdecydowanie powinna znaleźć się na półkach miłośników ciekawych i dobrze narysowanych horrorów.

 

DEPARTAMENT PRAWDY #1 (SPRAWDŹ)

Maciej Baraniak, Poinformowani: Departament prawdy to komiks niezwykle ciekawy i wart sprawdzenia. Z czystym sumieniem mogę polecić tę pozycję, gdyż stanowi ona świetnie urozmaicenie na naszym rynku, a także ma potencjał na opowiedzenie o wielu ważnych problemach społecznych.

BETONiarka: Jeżeli miałbym to porównać do czegoś powszechnie już znanego to jest to udany mix Facetów w czerni, Matrixa, Black Monday Murders, Archiwum X z osobistą nutką szaleństwa autorów. Mieszanka wybuchowa, ale z dziedziny tych fajnych. Jeżeli oczekujecie od historii, że zabierze was od punktu A do punktu B, to będziecie szczerze zawiedzeni. Tutaj wszystko może być prawdą. Nawet to, że B zwyczajnie nie istnieje.

 

MASKA #1 (SPRAWDŹ)

Kamil Śmiałkowski, Człowiek z popkultury: To po prostu dobra komiksowa zabawa z lat 90. Pełna zalet i wad tamtej dekady. Tamtego sposobu myślenia, opowiadania, rozwiązywania problemów (również fabularnych). Świetnie się bawiłem, bo dla mnie to też swoista podróż sentymentalna. Czy inni też się będą tak dobrze bawić? Mam nadzieję.

Sara Glanc, Kosz z Książkami: "Maska" to naprawdę porządny kawał rozrywkowego komiksu, któremu co prawda trzeba dać szansę by się rozkręcił, ale gdy już to zrobi ciężko się od niego oderwać. To pełen szaleństwa, bezkompromisowy i krwawy tytuł, który wręcz ocieka groteską i sporą dawką humoru.

 

BOSKA KOMEDIA OSCARA WILDE'A (SPRAWDŹ)

Marcin Martyniuk, Game Exe: Javier de Isusi opowiada o Wildzie z pozycji miłośnika jego twórczości, zapraszającego czytelników do wspólnego stolika z literackim mistrzem, aby wraz z nim oddali się dyskusjom o sztuce i życiu. Niepodobna odmówić takiemu zaproszeniu.

Piotr Gołębiewski, Esensja: Największą siłą „Boskiej komedii Oscara Wilde’a” jest to, że kiedy kończymy lekturę, nie tylko mamy ochotę sięgnąć po któreś z dzieł Irlandczyka, ale przede wszystkim zostajemy zmuszeni do refleksji nad osobą głównego bohatera, który był kimś o wiele więcej, niż celebrytą swoich czasów. To jeden z tych komiksów, które zostają z czytelnikiem na dłużej i trudno o lepszą rekomendację.

 

PACJENT (SPRAWDŹ)

Po drugiej stronie okładki: „Pacjent” od Timothego le Bouchera to kolejne świetne dzieło, które jest nie tylko ucztą dla oczu, ale też i dla duszy.

 

DEADLY CLASS #7 (SPRAWDŹ)

Jarosław Kowal, Soundrive: Siódmy tom "Deadly Class" to mistrzostwo w prowadzeniu narracji za pomocą akcji, we wzbudzaniu emocji przy użyciu ruchu i koloru ze współgrającym z rysunkami scenariuszem, który wzmacnia najistotniejsze akcenty. Nawet jeżeli wcześniej przez chwilę mogło się wydawać, że fabuła zaczyna zataczać kręgi i parafrazować samą siebie, błędne koło okazało się długim rozpędem do wyjątkowo imponującego skoku.

 

COŚ ZABIAJ DZIECIAKI #3 (SPRAWDŹ)

Adam Waskiewicz, Poltergeist: Trzeci tom serii na pewno warto polecić – akcja toczy się w nim wartko, fabuła rozwija się w nieoczywisty sposób, a postacie na drugim planie raz jeszcze dodają mu głębi. Choć główna bohaterka opuszcza Archer's Peak, mimo wszystko mam nadzieję, że przynajmniej z niektórymi jego mieszkańcami dane nam będzie jeszcze się spotkać. Całość robi naprawdę bardzo dobre wrażenie, dzięki czemu nominacja do nagrody Eisnera wydaje się jak najbardziej zrozumiała.

 

MONSTTRESSA #6 (SPRAWDŹ)

Dagmara Trembicka, Movies Room: Przysięga to ponownie niezły album. Poza kilkoma potknięciami dostajemy trochę powiewu świeżości, potężne popchnięcie akcji, nieco rysunkowych eksperymentów, obietnicę zbliżania się do finału tej skomplikowanej fabuły oraz po prostu kolejną porcję dobrego fantasy. Warto kontynuować tę serię.

 

ZNAJDUJEMY ICH, GDY SĄ JUŻ MARTWI #1 (SPRAWDŹ)

Weronika Z., Paradise with Books: "Znajdujmy ich, gdy są już martwi" rozpoczyna niezwykłą przygodę o martwych (może nie do końca) bogach oraz zdeterminowanej załodze gotowej poświęcić wszystko, aby zdobyć bogactwo. Al Ewing wraz z Simone Di Meo tworzą pełen intryg obraz skorumpowanego środowiska, które zawalczy o pozycję w trudnym świecie.