GIANT DAYS #9 (SPRAWDŹ)

Michał Lipka, Książkarnia: Całość intryguje, wciąga, a przy okazji okazuje się często wypełniona satyrą. I mamy jeszcze te bohaterki, takie ludzkie, choć przerysowane.

 

LASTMAN #6 (SPRAWDŹ)

Michał Lipka, Książkarnia: To dobry tytuł. Coś do rozerwania się w niezobowiązujący, ale intrygujący sposób. Pozycji shounenowych legend, jak „Dragon Ball”, „Naruto” czy „My Hero Academia” nie zagraża, ale daje nam nieco inne podejście do zgranego tematu i ma szansę przekonać do gatunku tych, którzy za podobnymi tytułami nie przepadają.

 

RAT QUEENS #6 (SRAWDŹ)

Sztukater: Jest się tu z czego pośmiać, jest na czym oko zawiesić, jak i też jest czym się zachwycać na polu ukazywanej tu komiksowej fantastyki. Taki jest właśnie "Piekielny szlak", do którego to poznania gorąco was zachęcam. Polecam - naprawdę warto!

 

DEADLY CLASS #6 (SRAWDŹ)

Tomasz Miecznikowski, BadLoopus: “Deadly Class” ma w sobie coś z “Gry o Tron” – przede wszystkim świetne pierwsze tomy i świetnie skrojonych bohaterów, plus wydawałoby się bezwzględność twórców wobec niektórych postaci. Cóż, jak się okazuje z tą bezwzględnością coś nie wyszło. Remender i spółka chyba za bardzo polubili swoje postaci, żeby dać im szybko odejść i coś czuję, że to po prostu się na nich zemści.

Krzysztof Tymczyński, Image Comics Journal: Scenarzysta cały czas ”dowozi” prezentowaną historię na stosunkowo wysokim poziomie, w dodatku cały czas trzymając się tego, co jest istotą całej serii. Świeżość serii udało się podtrzymać dzięki wprowadzonym w piątej odsłonie, nowym bohaterom. Ci w większości są równie ciekawi co starsza ekipa.

 

GŁEBIA #5 (SRAWDŹ)

Sztukater: Lektura tej opowieści porywa nas sobą i sprawia wielką przyjemność od pierwszych stron, gdy tylko raz jeszcze spotykamy się z tym apokaliptycznym miejscem i jego mieszkańcami. To akcja, umiejętnie potęgowane napięcie, ale też i piękne emocje, które oddają sobą żal i smutek pogmatwanych, rodzinnych losów najważniejszych postaci. Jest w tym gdzieś również i szczypta humoru oraz coś szczególnie ważnego - optymizm, który zresztą stanowi znak rozpoznawczy dla całej tej serii. "Światłość niesie światłość" to dobry i warty poznania komiks, który wieńczy cykl "Głębia" w iście znakomitym stylu.

Tomasz Drozdowski, Movies Room: Warto było czekać, bo cały pomysł Remendera z oporem protagonistki wobec walącej się wokół niej rzeczywistości i jej chorobliwego wręcz optymizmu nie był, jak wówczas myślałem, tylko irytującym motywem pociągowym serii. Warto sięgnąć po ten tytuł, będący jednak komiksem dla wytrwałych osób, którym nie przeszkadzają psychologizujące dłużyzny i silne autorskie nacechowanie. Bo Remender lubi obyczajówkę, choć inaczej niż Lemire, lecz z równym zacięciem wstawia ją w każde dzieło.

 

FEAR AGENT #3 (SPRAWDŹ)

Mariusz Wojteczek, Booklips: Trzeci tom „Fear Agenta” muszą przeczytać wszyscy, którzy z wypiekami na twarzy śledzili powikłane losy gwiezdnego kowboja. Do tych zaś, którzy jeszcze nie mieli z serią styczności, pozostaje skierować pytanie: na co jeszcze czekacie?

Marcin Martyniuk, Game Exe: Kosmiczne wojenki, roboty, podróże w czasie, sztuczna inteligencja, szukanie odkupienia, mózgi w słoikach, różne stwory, pościgi i strzelaniny kosmiczne, lasery świstające obok potężnych machin... Czasem ta mieszanka działa lepiej, czasem gorzej, jednak ostatecznie "Fear Agent" zapewnia przyzwoitą rozrywkę.

 

DIE #2 (SPRAWDŹ)

Sara Glanc, Kosz z Książkami: Drugi tom ,,Die’’ ponownie sprawił mi masę rozrywki, oferując mroczną fantastykę, w pięknej oprawie. Sama seria zaczęła zaś żyć własnym życiem, co zdecydowanie można zaliczyć do plusów. To już nie jest mroczniejsza wersja Jumanji, lecz historia i świat, które wciągają i co ważniejsze niechętnie wypuszczają ze swoich objęć. Co tu dużo mówić – nie mogę się już doczekać kolejnego tomu.

 

ODYSEJA HAKIMA #3 (SPRAWDŹ)

Po drugiej stronie okładki: Komiks Fabiena Tolume to historia, którą warto poznać, głównie po to, aby przemyśleć swoje zachowanie wobec imigrantów, których w naszym kraju jest coraz więcej. Pamiętajcie, że nasi rodacy też wyjeżdżają z Polski, aby znaleźć lepsze życie w innym kraju i także często są wrogo traktowani przez miejscowych. Nie każdy imigrant ma niecne plany związane z przyjazdem. Krótko pisząc „żyj i daj żyć innym”.

 

MERCY 2 (SPRAWDŹ)

Małgorzata Chudziak, Egzaltowana: Mercy tom 2 tłumaczy trochę naturę stworów żywiących się ludzkim mięsem. Ich pochodzenie jest nakreślone w mało skomplikowany sposób, ale liczę, że kryje się za tym coś więcej i zostanie to rozwinięte w następnym albumie. Sama antagonistka nie jest już tą samą zimną i wyniosłą osobą. Jej dystans do świata ludzi maleje, a nawet przywiązuje się ona do niektórych. Czy jednak ma szansę walczyć z własną naturą? Na pewno sprawdzę w kontynuacji!