Horror niejedno ma oblicze. Dlatego dziś, na umilenie poniedziałku prezentujemy komiksową grozę w kilku odmiennych wydaniach – od takiego ze strzępami bohaterskiego spandeksu, przez domieszki science-fiction aż po strach w najczystszej postaci.

She Wolf

She Wolf Volume 1: Shapeshifting

„She Wolf” proponuje surrealistyczne podejście do horroru. Komiks opowiada historię dziewczyny wierzącej, że ugryzł ją wilkołak. Zaczyna śnić koszmary, które z czasem wpływają na rzeczywistość za dnia. Przyjaciele i rodzina pomagają odnaleźć bohaterce klucze do kolejnych stadiów transformacji poprzez własne doświadczenia z likantropią i czarami… Album dla fanów „Amerykańskiego wilkołaka w Londynie” i „Skowytu”.

Beauty

W nowoczesnym społeczeństwie uroda jest najważniejszym elementem życia, a w przyszłości jej zapewnienie ogranicza się jedynie do kosztów. Detektywi Foster i Vaugh szybko przekonają się jak wysoką cenę płacą ludzie za bycie wciąż pięknym i młodym. Świetna zaangażowana i sarkastyczna seria science fiction z domieszką kryminału. Komiks dla fanów Coś za mną chodzi, Portret Doriana Graya i Twilight Zone.

Spawn: Origins

Spawn: Origins Vol.1

Pozbawiony pamięci, mężczyzna budzi się w zaułkach Nowego Jorku obdarzony piekielnymi mocami. To tylko początek ponurej krucjaty, podczas której mistycym i groza miesza się z superbohaterską akcją, thrillerem politycznym i kryminałem, tworząc niezwykle zakręconą i romantyczną historię. Odkryj na nowo „Spawna”, największy przebój komiksów niezależnych wszech-czasów, do którego scenariusze tworzyli tacy pisarze jak Neil Gaiman czy Frank Miller.

Nameless

Nameless

Tytułowy okultystyczny kanciarz, będący połączeniem Sherlocka Holmesa i Batmana, zostaje zatrudniony przez konsorcjum milionerów-futurystów do desperackiej misji ratowania wszystkiego co żyje. Grant Morrison redefiniuje gatunek horroru, a jego narzędziami są nihilizm, czyli pogląd filozoficzny negujący istnienie pewnych bytów oraz slasher. Mitologia Majów, kosmiczna groza rodem z prozy H.P. Lovecrafta i porzucone teorie na temat układów gwiezdnych to siły napędzające tą energetyczną opowieść.

Black Eyed Kids

Black Eyed Kids volume 1

Miejska legenda ożywa. Czarnookie Dzieci oznajmiły swoją obecność z przerażającym impetem, zostawiając wiele zniszczonych żyć i martwych ciał po drodze. Jim Loudin i jego rodzina, razem z miejscowym policjantem i tajemniczym przybyszem, w dziwny sposób powiązanym z przeklętymi dziećmi – walczą nie tylko o przeżycie, ale też o przetrwanie całego gatunku ludzkiego. Historia spisana przez laureata Nagrody Eisnera, Joe’go Pruetta, zilustrowana przez naszego rodaka, Szymona Kudrańskiego (Spawn, Batman). Dla fanów „Wioski przeklętych” i odcinka „Jenifer” z serii „Masters of Horror”.