Kiedy czytacie te słowa, trwa impreza IEM EXPO Katowice, wielkie święto graczy i zarazem inauguracja naszej działalności.  A ponieważ gry są równie bliskie naszym sercom, jak komiksy, proponujemy wam pięć pozycji komiksowych, które przemówią do większości miłośników wirtualnej rozrywki.

Spawn

Kultowy komiks Todda McFarlane to świetna opcja dla tych, którzy tęsknią za serią Devil May Cry. Mamy tu wszystko, czego fani gry mogliby szukać. Odpowiednio podany miks grozy, akcji. Makabryczne zbrodnie, demony, monstra i tajemniczego anty-bohatera naładowanego mocą po kokardkę. Gotowi na wyprawę do piekła i z powrotem?

Prophet

Prophet Volume 1: Remission TP

Jeśli lubicie nietuzinkowe, zakręcone science-fiction, które klimatem koresponduje z takimi hitami jak Destiny, to mamy pozycję dla Was. Oto „Prophet”, ponure science-fiction z kompleksowym, depresyjnym światem. Ziemię zamieszkują zmutowane bestie, a nad całością pieczę sprawuje rasa obcych, która hoduje człekokształtnych na zwyczajny ubój. Tymczasem z krionicznego snu budzi się John Prophet. Facet staje przed niełatwym zadaniem – odtworzeniem ludzkości…

Fade Out

The Fade Out Volume 1

Mafia III dla wielu była lekkim zawodem i strasznie odstawała klimatem od poprzednich części. Już więcej Mafii było w L.A. Noire. Dlatego jeśli tęsknicie za gangsterską opowieścią osadzoną w czasach, nim gangsterzy stali się „gangsta” – sięgnijcie po „Fade Out”. Nowe dzieło Eda Brubakera, speca od komiksowych kryminałów („Na tropie Catwoman”) zabiera nas do schyłku złotej ery Hollywood, gdzie będziemy śledzić losy pisarza-alkoholika i dublerki martwej aktorki. Oboje uwikłają się w historię, która może ich przerosnąć.

Low

Low Volume 1: The Delirium of Hope

Pierwszy Bioshock był grą wyjątkową. Łączył klaustrofobiczny horror, Verne’owskie science-fiction, strzelaninę i niezwykle głęboką fabułę z trzepiącym po głowie zwrotem akcji. Jeśli tęsknicie do zbliżonych klimatów i chcecie wrócić na dno oceanu – rozejrzyjcie się za „Low”, komiksem opowiadającym o ludziach, którzy musieli uciec z powierzchni ziemi i skryć się w Wielkiej Wodzie, by przetrwać. To mroczna, desperacka historia o ostatniej nadziei na przetrwanie ludzkości od uznanego twórcy, Ricka Remendera.

Dead Body Road

Dead Body Road

Na koniec wracamy do gangsterskich klimatów z „Dead Body Road”. Pamiętacie pierwszego Drivera? Tę wspaniałą bandycką ścigałkę? A do tego macie słabość do „Maxa Payne’a” i cudownego noir o zemście? No to właśnie znaleźliśmy komiks idealny dla Was. Z prostą, brutalną, sycącą historią o odwecie. Tutaj opowieść drogi i noir mieszają się w jedno. Jest ostro, intensywnie i do przodu. I na tej drodze nie może Was zabraknąć.

Autor: Hubert Sosnowski